czwartek, 09 luty 2017 21:02

Zbigniew Pieleszek. Grafika Rysunek Malarstwo

Napisane przez  red
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2017-02-08
Otwarcie wystawy: 17:00
Zbigniew Pieleszek. Grafika Rysunek Malarstwo

Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa i Nałęczowski Ośrodek Kultury zapraszają na otwarcie wystawy "Zbigniew Pieleszek. Grafika Rysunek Malarstwo".

Zbigniew Kazimierz Pieleszek urodził się 30 kwietnia 1942 roku w Kołacinie, małej wsi w gminie Dmosin w województwie łódzkim. W 1966 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1988-91 odbył studia w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od roku 1969 bierze udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach oraz plenerach i konkursach. Byt członkiem grupy plastycznej "Rezonans" i "Absolwent". Uprawia grafikę warsztatową, rysunek, plakat oraz malarstwo akwarelowe.

Wyróżniony i odznaczony przez Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie plastyki. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej. Reprodukcje jego prac ukazaly się m.in. w "Szkicowniku Puławskim", "Magazynie Literackim", "Odrze", "Życiu Warszawy", "Kwartalniku" WDK w Lublinie, "Tece Puławskiej i w "Podkarpackim Informatorze Kulturalnym". Od 1985 r. prowadzi pracownię edukacji plastycznej w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Jest czlonklem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Czytany 288 razy

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.