XVI Majówka z Bolesławem Prusem 27-29 maja 2016 r.

PROGRAM
Dział: Imprezy
poniedziałek, 09 listopad 2015 21:37

Gombrowicz w Bronicach?!

W sobotni wieczór (10.10.2015r.) za sprawą Agnieszki Koecher-Hensel – wnuczki ostatniego dziedzica Bronic, Antoniego Wołk-Łaniewskiego - do sali balowej, odzyskanego niedawno przez potomków dziedzica pałacu, zawitał Gombrowicz z „Biesiadą u hrabiny Kotłubaj”. Na tę niecodzienną ucztę zaprosiła nas, w imieniu autora, dama niezwykła: szlachetna i ciepła zarazem, znakomita mistrzyni słowa – aktorka Teatru Studio, pani Irena Jun, równocześnie reżyser monodramu. Wydarzenie objął patronatem Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/.
Dział: Imprezy

Na początek krótkie przedstawienie wyników większych partii w powiecie i jego południowych gminach.

Dział: Wiadomości
środa, 30 grudzień 2015 22:25

Wigilia z Bronic w TVP Lublin

Teatr obrzędowy z Bronic pod okiem Lucyny Chudy przygotował nową wersję „Wigilii”. Przedstawienie, które nagrywała ekipa TVP Lublin 13.12.br. , będzie można we fragmentach zobaczyć 25 grudnia br. o godz. 10.30 w programie „Agro wieści”. Polecamy!

Dział: Imprezy

Wigilia w Bronicach – święte, cudowne misterium, jedyne w swoim rodzaju. Jest taki dzień w roku, bogaty w zwyczaje i przesądy posiadające magiczną moc. Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią jedną rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką chwilę osobliwą, w której czuje się wszystkim bliski.

Dział: INNE

Po – zorganizowanej (2 grudnia 2014 r.) – akcji odebrania 12 psów z prywatnego schroniska w Bronicach przez członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”, KPP Puławy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej od 8 grudnia br. prowadzi dochodzenie o przestępstwo określone w ustawie o ochronie zwierząt.

Dział: Wiadomości

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.