środa, 30 grudzień 2015 23:35

I Szkolny Dzień Talentów

W tym roku szkolnym, 25 listopada br., po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Piotrowicach zorganizowany został, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski - I Szkolny Dzień Talentów. Tego dnia dzieci mogły zaprezentować swoje niezwykle umiejętności i talenty.

Dział: Imprezy
środa, 30 grudzień 2015 23:27

Wspaniałą przygodę rozpocząć już czas

28 października br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Piotrowicach miało miejsce ślubowanie pierwszej klasy. Pięknie wystrojeni i bardzo przejęci pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze i piosenki. Następnie wykazali się odwagą, hartem ducha i inteligencją rozwiązując zadania przygotowane przez ich panią i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 12:38

Są już uczniami

Paweł Baran, Natalia Boguta, Kamil Figiel, Radosław Fota, Maciej Głos, Oliwia Kamińska, Rafał Kijewski, Zuzanna Kliza, Kamil Komsta, Mikołaj Madejek, Alicja Mańko, Dominika Pasek, Bartosz Pękala, Jagoda Stachura, Maciej Sulej, Ksawery Sobczak, Łukasz Ścibior, Wiktor Tuźnik, Patrycja Watras i Martyna Wręga w pełnej gali złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Piotrowicach (30.10.2013)

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 12:31

Chłopak zwykły, lecz niezwykły

rozmowa z Konradem Gorgolem, uczniem klasy II a Gimnazjum w Piotrowicach

Od szóstej klasy Szkoły Podstawowej zawodnik klubu PMKS Chrobry Piotrowice. Dwukrotny zwycięzca rejonowej Gimnazjady w Piotrowicach. W tym roku Mistrz Województwa Młodzików w grze podwójnej mieszanej z Olgą Zuchniarz i Damianem Kasperskim. Utalentowany zawodnik, który pojechał z kadrą województwa młodzików na prestiżowy Międzynarodowy Turniej Badmintona do Danii (18-20.10.2013)

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 12:22

Piknik Naukowy

5 listopada br. Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie z dyrektorem Jerzym Rosiakiem na czele miał przyjemność gościć delegacje uczniowskie z bliskich, jak również i z dalej położonych zakątków województwa lubelskiego. Swą obecność zaznaczyli reprezentanci ze szkół gimnazjalnych w Gołąbkach (gm. Łuków), Sadurkach, Piotrowicach oraz Nałęczowie, a wszystko to za sprawą Pikniku Naukowego.

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 12:15

Jak czerpać radość z czerpania papieru?

Uczniowie klasy I b Gimnazjum w Piotrowicach odwiedzili (18.10 br.) Regionalną Izbę Tradycji w Celejowie i uczestniczyli w warsztatach wytwarzania papieru czerpanego. Mała Papiernia Celejów prowadzona jest przez Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” i jego prezes Elżbieta Tomaszewska gościnnie zaprasza młodzież na warsztaty. Stowarzyszenie kultywuje tradycje wyrobu papieru sięgające 1823 roku, czasów Czartoryskich i Królestwa Polskiego. I choć 8 grudnia 1841 roku pożar strawił papiernię, to dzięki pasjonatom w Celejowie „czerpie się radość z czerpania papieru”.

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 11:22

Wymarzone banknoty

Wzorem lat ubiegłych Bank Spółdzielczy w Nałęczowie zorganizował wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, działających pod jego patronatem, konkurs na „Projekt kalendarzyka dla dzieci na 2014 rok” pod hasłem: „BANKNOT MOICH MARZEŃ.

Dział: Szkoły
wtorek, 28 styczeń 2014 11:17

Podziękowanie

W imieniu Stowarzyszenia „Jutro Nałęczów” chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim darczyńcom, do których udało nam się w minionym roku dotrzeć z przesłaniem pomocy naszym bliskim sąsiadom.

Dział: INNE
wtorek, 28 styczeń 2014 10:34

Wiesz, kto odśnieży „twoją” drogę?

Zazwyczaj po pierwszym ataku zimy rozdzwaniają się telefony do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Urzędu Miasta i poirytowani mieszkańcy proszą o odśnieżenie drogi, nie wnikając, kto tak naprawdę odpowiada za utrzymanie owej drogi czy ulicy.

Dział: INNE
piątek, 24 kwiecień 2015 17:33

Kronika policyjna

WŁAMANIA I KRADZIEŻE

19.01.2015, Nałęczów, ul. Partyzantów

Pewien mieszkaniec złożył zawiadomienie, że na aukcji internetowej zakupił od użytkownika mieszkającego w Międzyrzecu Podlaskim konsolę do gier Xbox o wartości 1684 zł i do dnia dzisiejszego nie otrzymał zakupionego towaru ani zwrotu gotówki.

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.