poniedziałek, 09 listopad 2015 21:43

Fatalna jazda próbna

14 października br. około godziny 10.30 w Sadurkach, nieopodal szkoły, mechanik testujący naprawianego wcześniej citroena C5, staranował trzy auta zaparkowane na poboczu i uszkodził cztery inne, po tym jak w kierowanym przez niego samochodzie wybuchł pożar.
Dział: Wiadomości

Na początek krótkie przedstawienie wyników większych partii w powiecie i jego południowych gminach.

Dział: Wiadomości
wtorek, 01 grudzień 2015 17:24

Reorganizacja nałęczowskiej oświaty

Podczas XII sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na 19.11. br. o godz.15.00 radni będą głosowali nad projektami uchwał dotyczącymi głównie reorganizacji oświaty w gminie Nałęczów oraz wysokości podatków. Decyzje, stanowiska radnych dotyczące wszelkich uchwał, które na sesji zazwyczaj są szybko i bez większych dyskusji przegłosowywane, są wypracowywanie, często podczas kilku wielogodzinnych, posiedzeń komisji. Kto chce zobaczyć jak wygląda praca radnego powinien od czasu do czasu przyjść nie tylko na sesję RM, ale i na posiedzenia komisji.

Dział: Władze
środa, 30 grudzień 2015 23:30

Witamy w Krainie Szkołolandii

28 października br. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Sadurkach odbyła się nietuzinkowa uroczystość ślubowania klasy 1. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w szczególnym programie artystycznym pt. „Witamy w Krainie Szkołolandii”, gdzie wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, językowe oraz matematyczne.

Dział: Szkoły
środa, 30 grudzień 2015 23:00

Wigilia w Sadurkach

Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Sadurkach oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Sadurkach po raz kolejny zapraszają mieszkańców na wspólną wigilię (20.12 br.) . W programie występy teatralne – gościnne - uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie („Do betlejemskiej szopy”) oraz miejscowej grupy teatralnej „ELFIK” („Jak historia grzechu i zbawienia stał się przyczyną Bożego Narodzenia”).

Dział: Imprezy
środa, 30 grudzień 2015 22:59

Początek końca gimnazjum w Sadurkach

Przed głosowaniem uchwały dotyczącej zamiaru likwidacji Gimnazjum Publicznego w Sadurkach w sali obrad pojawiła się grupa rodziców gimnazjalistów. Dyrektor gimnazjum Jolanta Rybka oraz przedstawicielka rodziców uczniów gimnazjum apelowały do radnych o to, by odłożyli w czasie decyzję dotyczącą zamiaru likwidacji gimnazjum i poczekali na decyzję rządu w tej kwestii.

Dział: Szkoły
środa, 30 grudzień 2015 22:50

Mamy problem z drogą "za torami"

Na listopadowej 12. sesji Rady Miejskiej pojawiła się sołtys Ewa Pakuła z delegacją mieszkańców Sadurek, ponieważ mają ciągły problem z nawierzchnią drogi gminnej, przy której mieszkają. - Sprawa naszej drogi toczy się od 9 lat. Po wielu petycjach w 2006 roku została wydana zgoda ówczesnego burmistrza Nałęczowa – Wojciecha Wójcika, na budowę drogi Od tamtego czasu nic się nie zmieniło w tej sprawie, oprócz tego, że społeczność „za torami” powiększyła się, odmłodniała, dobudowano domy.

Dział: Władze
środa, 30 grudzień 2015 21:58

Dar serca

W ostatnią niedzielę listopada (29.11.2015) po raz 23. zorganizowana została akcja charytatywna zbierania żywności i chemii domowej z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla najuboższych. Akcję „Pomóż Przetrwać Dzieciom Zimę” zainicjowała w 1993r. Ewa Dados dziennikarka Radia Lublin. Na terenie naszej gminy zarejestrowano w tym roku pięć sztabów.

Dział: Imprezy
sobota, 09 styczeń 2016 19:49

II Wigilia w Sadurkach

20 grudnia 2015r. w budynku Szkoły Podstawowej w Sadurkach organizowana była wigilia dla mieszkańców wsi. To wyjątkowe spotkanie, już po raz drugi, zorganizowały Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich oraz Szkoła Podstawowa w Sadurkach. Jego celem była integracja społeczności lokalnej.

Dział: Imprezy
sobota, 09 styczeń 2016 18:39

Początek końca gimnazjum w Sadurkach?

Tytułem sprostowania informacji, wyjaśniam, iż przy tytule tekstu, opublikowanego w poprzednim numerze GN powinnam była raczej postawić znak zapytania, ponieważ uchwała podjęta na listopadowej sesji jest uchwałą o zamiarze likwidacji gimnazjum i automatycznie dopiero uruchamia całą procedurę.

Dział: Władze
Strona 1 z 2

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.