sobota, 26 marzec 2016 18:43

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne od redakcji Gazety Nałęczowskiej.
Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.
piątek, 25 marzec 2016 21:50

Życzenia

Z okazji świąt Wielkiej Nocy mieszkańcom wsi Drzewce Kolonia oraz gminy
ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
mokrego śmigusa-dyngusa oraz spotkań dających pokój i nadzieję
w gronie najbliższych życzy

Stowarzyszenie „Przyjazna Kolonia”


piątek, 25 marzec 2016 21:45

Wesołego Alleluja

Życzenia świąteczne od Wellness & Spa W Krainie Alicji
wtorek, 01 grudzień 2015 18:58

Uwaga studenci !!!

TRWA NABÓR NA PRAKTYKI I WOLONTARIAT
Zapraszamy studentów kierunków pedagogika, psychologia, nauki o rodzinie, praca socjalna, animator czasu wolnego do odbycia praktyk/wolontariatu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nałęczowie – Świetlica Środowiskowa „Dziecięca Alternatywa” w Nałęczowie.
wtorek, 01 grudzień 2015 19:05

Masz problem? Skorzystaj z naszej pomocy

W życiu każdego człowieka, są takie dni, kiedy nie można sobie poradzić z rzeczywistością... Czujesz się zmęczony, zestresowany, może nawet załamany? Nic się nie układa i może tłumaczysz sobie, że nieszczęścia chodzą parami? Odczuwasz smutek po stracie najbliższych, rozwodzie i innych wydarzeniach kryzysowych? Nic Cię nie cieszy, może wystąpić obniżony nastrój, piętrzą się problemy w życiu zawodowym i rodzinnym? Cały czas towarzyszy Ci lęk, boisz się dnia następnego? W takiej sytuacji sięgasz po alkohol? Bliska ci osoba popada w uzależnienie? Nie lekceważ tego!!!
wtorek, 01 grudzień 2015 20:04

Lekturowe zamyślenia

Nadszedł listopad, a z nim czas na jesienne lektury, będące najlepszym lekarstwem na szarugi, wilgotne zimno i zmierzch, pojawiający się już o piętnastej. Warto więc teraz sięgnąć po zadziwiającą książkę Szymona Hołowni, dostępną w „Nowościach” nałęczowskiej biblioteki „Jak robić dobrze”.
wtorek, 01 grudzień 2015 20:09

Saga rodu Chmielewskich

Chyba wszyscy mieszkańcy Nałęczowa znają nazwiska twórców Zakładu Wodoleczniczego, którzy w 1878 roku zebrali akcje po 15 000 rubli i dwa lata później, po remoncie dawnej rezydencji pańskiej, otworzyli uzdrowisko. Organizatorami tego pierwszego na Lubelszczyźnie przedsiębiorstwa byli dawni sybiracy, mieszkańcy Litwy i Kresów Wschodnich: Fortunat Nowicki, Wacław Lasocki, Konrad Chmielewski i inżynier Michał Górski z Warszawy.
poniedziałek, 09 listopad 2015 22:07

Świetlica Środowiskowa „Dziecięca Alternatywa”

„Dziecięca Alternatywa” to świetlica środowiskowa prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nałęczowie od 1997 roku.
poniedziałek, 09 listopad 2015 22:15

Informator MOPS

Zespoły interdyscyplinarne jako zadanie własne gminy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz procedura „Niebieska Karta”
poniedziałek, 09 listopad 2015 22:39

Grupa wsparcia dla kobiet

Od 30.09.2015 rozpoczęła swoją działalność grupa wsparcia dla kobiet utworzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nałęczowie. Spotkania będą miały charakter cykliczny, co dwa tygodnie. Grupę prowadzi psycholog Agnieszka Piłat.
poniedziałek, 09 listopad 2015 23:03

Kobiety "Od serca"

Maria, Magda i Agnieszka jeszcze rok temu nie znały się. Nigdy też nie przypuszczały, że drzemią w nich takie pokłady odwagi, inwencji twórczej i wiary we własne siły, że założą wspólnie i poprowadzą spółdzielnię socjalną „Od serca”. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach i realizacji projektu „Spółdzielnia socjalna – sprawdzonym przepisem na pracę”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w budynku bramy targowiska pod Łabędziem 10 lipca br. otworzyły sklepik z pamiątkami i pierogarnię.
Strona 1 z 7

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.