piątek, 11 marzec 2016 13:11

Rodzina 500+

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nałęczowie

Szanowni Państwo informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do  świadczenia wychowawczego "Rodzina 500+" będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nałęczowie, ul. Kolejowa 7,  pok. 204 od dnia 1 kwietnia 2016r. Wszystkie niezbędne druki (wniosek i oświadczenia) udostępnione będą w siedzibie MOPS w Nałęczowie oraz do pobrania ze strony internetowej Ośrodka pod adresem www.mops-naleczow.pl  w zakładce: Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny - Świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+”  lub  Formularze do pobrania.
Szanowni Państwo,

Jak co roku w marcu firma Nestlé rozpoczęła rekrutację na praktyki letnie. W Nałęczowie poszukiwani są studenci i absolwenci, którzy chcieliby się przekonać jak wygląda praca w Dziale Produkcji. Trzymiesięczne praktyki są w pełni płatne, a po ich zakończeniu najlepsi uczestnicy mają szansę na propozycję stałej pracy.
niedziela, 06 marzec 2016 21:46

Konkurs na dyrektora NOK rozstrzygnięty

Nabór na Dyrektora Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Nałęczowie zakończył się wybraniem pani Jadwigi Sawy-Bednarczyk z Nałęczowa.
niedziela, 06 marzec 2016 21:34

Historia Roja

Film "Historia Roja" będzie można obejrzeć w kinie Cisy w dniach 18-21 marca.
poniedziałek, 09 listopad 2015 23:30

Pomnik partyzantów poległych w bitwie z komunistami

Sprawy pomnika partyzantów poległych w bitwie z komunistami w 1945 - ciąg dalszy. Gorzki list pani Lucyny Perepeczko w poprzednim numerze GN, sprawił, że poczułem się wywołany do tablicy.
poniedziałek, 09 listopad 2015 23:22

Kwesta po raz piąty

W tym roku po raz kolejny odwiedzający groby na cmentarzach: parafialnym i komunalnym w Nałęczowie będą mogli wziąć udział 1 listopada w dorocznej kweście na rzecz renowacji zabytkowych pomników. Głównym organizatorem zbiórki pieniędzy jest w tym roku Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa. Zapraszamy do wspierania tej cennej inicjatywy.
poniedziałek, 09 listopad 2015 23:16

Król wschodzącego słońca

Uczniowie klasy II Technikum z ZS im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, pod kierunkiem pani Beaty Surdackiej, wystawili w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (29.04.br.) spektakl teatralny "Król Wschodzącego Słońca" wg scenariusza salezjanina ks. Adama Piekarzewskiego.
wtorek, 10 listopad 2015 22:00

U nas rozwijaj talenty i pasje muzyczne!!!

Wszystkich zainteresowanych kształceniem muzycznym w tutejszej Prywatnej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego informuję, że z dniem 30 października br. upływa termin zapisów do naszej społeczności na rok szkolny 2015/2016.
wtorek, 10 listopad 2015 21:49

Maria Mironowicz-Panek

Kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego, prezes Koła Przewodników PTTK im. H. Wiercieńskiego w Nałęczowie... Właściwie, nałęczowianom nie trzeba przedstawiać Marii Mironowicz-Panek, znamy ją – swoistą ambasadorkę Nałęczowa.
poniedziałek, 16 listopad 2015 21:45

Żeromski świętował

WIEŚCI Z ZS NR 2
14 października br. w naszym Liceum odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Edukacji Narodowej. W gronie dostojnych gości znaleźli się m.in.: Małgorzata Noskowska - kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatu Puławskiego; Albin Zasada – zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Puławskiego; Alicja Kudelska – członek komisji oświaty Rady Miasta i Gminy Nałęczów; emerytowani dyrektorzy Liceum, a także dyrektorzy nałęczowskich placówek kulturalno-oświatowych oraz nałęczowskich szkół.
poniedziałek, 09 listopad 2015 21:43

Fatalna jazda próbna

14 października br. około godziny 10.30 w Sadurkach, nieopodal szkoły, mechanik testujący naprawianego wcześniej citroena C5, staranował trzy auta zaparkowane na poboczu i uszkodził cztery inne, po tym jak w kierowanym przez niego samochodzie wybuchł pożar.
Czynniki działające we wczesnym okresie życia odgrywają znaczącą rolę w rozwoju człowieka. Duże znaczenie w kształtowaniu osobowości dziecka mają pierwsze kontakty i doświadczenia. Książka powinna towarzyszyć dziecku już od najmłodszych lat życia. Dzięki czytaniu dziecko uczy się słuchać i naśladować dźwięki, a więc czytać należy dziecku już od urodzenia.
Strona 1 z 21

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.