sobota, 09 styczeń 2016 19:39

Zumba

Słowo się rzekło, kobyłka u plota - w jednym z poprzednich numerów obiecałem przedstawić formy aktywności fizycznej, dostępne w naszej miejscowości dziś na tapecie – zumba.

sobota, 09 styczeń 2016 19:10

Klimatoterapia i nauka oddychania

Od kilku lat interesuję się najogólniej mówiąc „zdrowym i aktywnym stylem życia”. Przygotowując się do moich wypraw rowerowych starałem się tak poznać mój organizm, aby zadbać o jego wytrzymałość, odporność i wydolność. Kilka lat zgłębiania wiedzy dotyczącej dietetyki i treningów, to tylko ciągle tylko niewielki rąbek tego, co warto wiedzieć na temat naszego zdrowia.

sobota, 25 kwiecień 2015 16:52

Nowa Stomatologia w Nałęczowie

To już czwarta filia Luxmed- Uzdrowisko Nałęczów. Przychodnia usytuowana w centrum Nałęczowa, przy ul. Poniatowskiego 5, oferuje pełny zakres usług stomatologicznych dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji pacjentów są trzy doskonale wyposażone gabinety, w których przyjmuje jedenastu lekarzy dentystów.

sobota, 25 kwiecień 2015 16:43

Nie! Nowotworom u dzieci

Akcja badań profilaktycznych ma ogromny sens!

Tragiczną historię 1,5-rocznego Antosia z Puław na pewno poznał każdy... Swoje dzieci przebadałam zaraz po tym, jak Antoś przegrał swoją walkę. Wiem, że wielu rodziców nie stać na taki wydatek, więc zaczęłam szukać bezpłatnej pomocy...

piątek, 26 grudzień 2014 17:09

Życie z ceroidolipofuscynozą

Klaudia urodziła się w 2006 r. siłami natury. Prawidłowa pourodzeniowa masa ciała, 10 punktów w skali Apgar. Rozwój psychoruchowy prawidłowy we wszystkich sferach do czwartego roku życia.

środa, 10 wrzesień 2014 22:45

Mów do mnie głośniej

Utrata lub ubytek słuchu może dotknąć każdą osobę, nieza- leżnie od wieku. Przyczyny tego zjawiska są różne. Specjaliści wymieniają takie czynniki, jak: uwarunkowania genetyczne, cho- roby przebyte w czasie ciąży, skutek przyjmowania niektórych leków, przebyte infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenia uszu, długotrwałe narażenie na hałas lub po prostu wraz z wiekiem starzenie się narządu słuchu.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 21:56

Stopa diabetyka

Kontrola cukrzycy to dużo więcej, niż oznaczanie stężenia glukozy we krwi! Powikłania, jakie mogą towarzyszyć tej chorobie, wymagają współpracy wielu specjalistów: diabetologa, kardiologa, ortopedy, okulisty, neurologa, nefrologa.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 21:46

Prelekcje i dyskusje o zdrowiu

12 grudnia ub. r. seniorzy spotkali się z Waldemarem Miłoszewskim. Mówił on o wielu zagrożeniach dla zdrowia, o czynnikach, które szkodzą naszym organizmom. Poruszył sprawę nadmiernego zażywania leków. Zaprezentował program komputerowy, który służy do oceniania stanu zdrowia. Badania komputerowe są bezpieczne i bezinwazyjne dla organizmu.

wtorek, 28 styczeń 2014 12:55

Kręgosłup w kształcie S

Okło 80% dzieci w wieku 7–10 lat ma płaskostopie albo skrzywienie kręgosłupa. Wady postawy znajdują się na czele listy chorób cywilizacyjnych. Ujawniają się najczęściej w wieku szkolnym, mogą być wynikiem zaniedbań z okresu niemowlęcego.

wtorek, 28 styczeń 2014 12:43

Warunki prawidłowego rozwoju mowy dziecka

Wpływ na to, jak mówi nasze dziecko mają różnorodne czynniki, często takie, na które rodzice nie zwracają uwagi, a nawet nie wiążą ich z mówieniem, np. :

niedziela, 24 listopad 2013 00:25

Sprawdź, jak słyszysz

Nawet osoba z najlepszym słuchem z upływem lat prosi, by mówić do niej głośniej i wyraźniej, głośniej nastawia telewizor czy radio. Jest to typowy objaw stopniowej utraty słuchu.

poniedziałek, 04 listopad 2013 20:57

USG dla przyszłej mamy

Jeszcze do niedawna badanie tradycyjną technologią 2D było mało miarodajne, a pojawiające się na monitorze komputera statyczne zdjęcia, zupełnie niezrozumiałe i nieczytelne dla przyszłych rodziców. Dziś, nowoczesne placówki, wyposażone w wysokiej klasy aparaturę do USG w technologii trójwymiarowej, mają znacznie szersze możliwości.

Gazeta Nałęczowska

Wydawana od 1994 roku.